Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nebuď kuře

6. 9. 2007

Pán středního věku se prochází po lese. Dělává to tak vždycky. Pravidelně každý víkend. Vyrazí už brzy z rána, aby nepropásl průzračné kapky rosy na mechu a tu zvláštní vůni mlhu. Nechodí tam s žádným cílem. Prostě se chce jen projít a občas zvedne ze země něco, co tam nepatří, aby to mohl vyhodit do odpadkového pytle, který s sebou vždy nosí.

   Jednou se takhle shýbal pro plechovku, když mu u nohy zapískalo malé ptáče. Vzal ho do rukou a zjistil, že má polámané křídlo. Bylo mu ptáčka líto, tak ho vzal k sobě domů. Staral se o něj, a když se ptáče zotavilo, dal ho do kurníku ke kuřatům.

   Ptáček v kurníku rostl s ostatními kuřaty. Pán se o něj hezky staral. Sypal mu pravidelně zrní a přistřihával mu křídla. Občas ho dokonce i pohladil. Pták vyrůstal v domnění, že je taky kuře, ale cítil, že je ještě něco víc, než jen to, co mu nabízí kurník a ten pán, co mu sype zrní. Cítil, že někde za tou klíckou, ve které žije, je něco víc. A čím častěji o tom přemýšlel, tím víc toužil vědět, co tam venku je. Kurník mu začal být malý a k pánovi, co mu přistřihával křídla, začal být čím dál tím víc nedůvěřivý.

   Když hospodář odešel z pravidelného krmení slepic, zapomněl za sebou zavřít vrátka. Ptákovi se naskytla výborná příležitost. Ani neváhal a vyběhl ven z klece. Věděl, že kuřata neumí létat, ale přesto to zkusil. A šlo to! Doletěl až na kopec, kde měl výhled na celou krajinu. Jak úžasný a velký se mu teď zdál být svět! A co měl všechno ještě před sebou! Obrovskou spoustu kopců, které chtěl ještě překonat. Vůbec na nic nečekal a letěl dál, na další kopec, co byl před ním. Chtěl vidět víc a věděl, že z toho většího kopce víc uvidí.

   Když tam doletěl, potkal ptáka, který vypadal úplně stejně jako on. Byl přešťastný. A zvolal: „Jsem tak rád, že další kuře umí létat!“ a ten další pták mu odpověděl : „Co děláš?! Vždyť my jsme orli!“

 

Zamysli se nad svým životem. Jestli taky nežiješ náhodou v nějaké malé klícce v domnění, že jsi kuře. Jestli se náhodou jen nespokojuješ s tím, co ti život „hodí pod zobák“. Občas si jen tak někdo přijde, pohladí tě a zase odejde. Zamysli se, jestli taky náhodou nemáš přistřihlá křídla. I ty určitě vnímáš, že je někde něco mnohem víc, než to, co žiješ. Jde jen o to, vylézt z kurníku do světa, o kterém nic nevíš. Mít odvahu vykročit z jistoty denní dávky zrní.  A touha po něčem víc udělá ten krok za tebe. Buď můžeš žít v prostoru, který tě limituje. Tvé pohyby i tvé myšlení a rozhledy, nebo můžeš vykročit do toho Velkého světa, kde jsi orlem-pánem. Pánem svého života. Tam už nenecháváš nikoho, aby řídil tvůj život. Ty jsi pán! My se rozhodujeme o tom, jak bude náš život vypadat. Když dáme Bohu šanci v našem životě, otevřou se nám oči, uvidíme nové věci a širší obzory jako ten orel v povídce. Nemusíš žít v kleci! Bůh má pro tebe něco mnohem většího!! To nejlepší, co můžeš udělat se svým životem, je dát ho Bohu. Nikdo pro tebe nemá lepší plán, nikdo tě nemiluje víc a nikdo po tobě netouží víc, než On! Dej Mu šanci a už nikdy nebudeš chtít žít nic jiného, než život naplněný láskou a vítězstvím, který ti může dát jen On! Ať už v Boha věříš, nebo ne, pravdou zůstává, že existuje. A ty se o Něj okrádáš, pokud pochybuješ. Stačí se rozhodnout a všechno a může být jinak! Rozhodnout se pro Boha a Jeho plán pro tvůj život.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Náhoda? :-)

(Wenda, 8. 5. 2008 23:58)

Ahoj Wendy...tak jsem se právě uklikl v adrese...původně jsem chtěl na můj web www.wenda.estranky.cz :-)) Pán Ježíš je úžasnej... Tvoje stránky jsou moc fajn...Přeju Ti Boží pokoj Ahoj Wenda

K motu

(Kvvk, 22. 2. 2008 22:26)

Jen chci něco poznamenat k motu: ,,Ježíš je realita mého života" ........... Mého taky!!! :-)

Bůh k tobě stále mluví!

(Wendy, 29. 10. 2007 14:31)

Ahoj jejda! Předemtě chci povzbudit-to, co pociťuješ, když se modlíš, je zcela určitě Bůh. On se svou mocí a silou. Modlitba má velikou moc. Je to něco, co může změnit tebe,tvé blízké, celý tvůj život, tvůj národ i celou Zemi. Když se modlíme, je náš duch v kontaktu s BOžím Duchem. a Ten může jednat. Modlitba je rozhovor s Bohem. ta mluvíš j Němu a On mluví k tobě. Je důležitý očekávat (což ty děláš), že i On bude mluvit k tobě.
Když jsem byla duchovní miminko, křesťané kolem mě mluvili o tom, co jim řekl Bůh, že k nim mluví a vede je. Chtěla jsem to taky. tak jsem to začala hledat. 1.nejdůležitější věcí, kterou musíš vědět je, že je to i pro tebe. že i stebou chce Bůh mluvit a mít s tebou osobní vztah. 2.nečekej, že se ti ozve akustický hlas. Bůh je duch (Janovo evangelium 4/24) a tak bude komunikovat s tvým duchem. ten hlas. kterým Bůh k tobě mluví je ve tvém nitru. A nejlíp ho uslyšíš, když se úplně ztišíš před Bohem. kdy se ponoříš do Jeho přítomnosti a budeš na Něj čekat. Našla jsem si odkazy na verše v Bibli, které mluví o tom, že slyším Boha. začala jsem je nahlas vyznávat (mluvit). uchopila jsem to Slovo za své vlastní. Musíš si to přivlastnit, musíš tomu věřit. napíšu ti je : Janovo evangelium 10kap. verš 3 - pastýři vrátný otvírá a ovce slyší jeho hlas... pokud jsi dala svůj život Bohu, pak je Ježíš Kristus tvůj pastýř a ty jeho ovečka- a tento verš říká, že ovce slyší hlas pastýře. a ta samá kapitola, verš 27 : mé ovce slyší můj hlas a já je znám a následují mě a já jim dávám věčný život a nezahynou na věky a nik´do je nemůže vytrhnout z mé ruky. Bůh tě úplně dokonale zná. Zná každou tvou starost, každé tvé trápení, každou tvou touhu. je blízko. a mluví k tobě stále. neozve se jednou jedinkrát, abys Ho hledala a už nikdy potom nenašla. Bůh tě drží ve svém náručí. drží tě za tvou ruku. je v tobě. nemůže ti být blíž. jeho ucho je nejblíž tvým ústům, jak může být. proto si bud jistá, že slyší každou tvou modlitbu. a jeho ústa jsou tak blízko tvým uším, že si můžeš být jistá, že k tobě mluví.
je skvělý, že se modlíš, když jsi smutná, nebo nevíš, co dál. v Bibli, v Jakubově epištole je napsaný, že kdo je zkormoucený, at se modlí. Věřím, že modlitba je lékem na všechno. Věřím, že při modlitbě můžeš slyšet a uslyšíš Jeho hlas. Věřím, že Bůh má s tebou velké plány. věřím, že Ho budeš prožívat víc a víc, protože On po tom touží. Budu se za tebe modlit. Bůh ti žehnej a nepolevuj v modlitbách. je to ta nejkvalitnější zbraň, jakou máme.

Cítila jsem Boha,ale už se neozval...

(jejda, 19. 10. 2007 16:06)

když jsem seděla na posteli doma,tak jsem byla strašně smutná a nevěděla jsem,co mám dělat...bylo mi straaaašně smutně...všichni kolem mě jen kvetou štěstím a já pořád jsem nějaká skleslá...no tak jsem se začala modlit...no a když jsem se už začala uklidňovat,najednou jsem ucítila jeho sílu...myslím teda,že to byla jeho síla a podpora,protože tu se mnou nikdo jiný nemohl být...no a rozplakala jsem se...vždycky teď když na něj myslím a snažím se modlit,tak se rozbrečím,ale naplňuje mě to...není to takový ten pláč ze smutku,spíš ze štěstí...ale neslyším ho...neslyším a moc mě to štvě,protože bych opravdu chtěla a moc...třeba něco dělám špatně...mohla by jste mi prosím poradit,jak se správně modlit,aby mě Bůh vyslechl a já se naučila slyšet jeho???Předem děkuji za odpověď...

Božím plánem pro tebe je to nejlepší!

(Wiki, 16. 9. 2007 22:24)

Ahoj Sabusik :-)
Vím jedno, Bůh má plán pro tvůj život, protože tě miluje!
1. Božím plánem pro člověka nejsou nezávazné vztahy ale manželství, tedy smlouva, kterou mezi sebou muž a žena uzavřou.
2. Bůh ti chce dát toho nejlepšího. Někdy to znamená udělat radikální kroky a rozhodnutí v životě ale vyplatí se to!
3. Toho nejlepšího můžeš dostat jen tak, že vás dá dohromady Bůh! Pokud ten tvůj přítel Boha až zas tak vážně nebere ukazuje to na to že ho k tobě pravděpodobně nepřivedl Bůh.
4. Co se týče vztahů z vlastní zkušenosti ti říkám: "Neměř jen dvakrát ale alespoň třikrát než začneš řezat!!!"
5. Bůh tu bude i za pár let. Kde bude ten přítel o kterém mluvíš? Bude ti oporou za.. 10 let? Jak bude vypadat váš vztah? Nevíš? Já taky ne:-) Nejsem Bůh.. ale Bůh je Bůh a on ví! Proto se vyplatí držet se toho co ti říká!
6. Bůh ti nechce nic vzít, chce dávat, dávat, dávat.. A co dává? Jen DOBRÉ věci! Člověk, který ho následuje o nic nepřichází ale jen získává!
7. Vem si Bibli a najdi si Přísloví 3. kapitolu, 5. verš.. Tenhle verš mi před lety napsala jedna kamarádka, když jsem šel na přijímačky na střední.. Je to naprosto zásadní!
8. Neboj se ničeho! Strach otevírá dveře ďáblu, kdežto VÍRA mu je přibouchne před nosem!

Božím plánem pro tebe je to nejlepší!

(Wiki, 16. 9. 2007 22:04)

Děkuju...a znovu se pám...

(Sabusik, 13. 9. 2007 21:08)

Je strašně fajn,že to takhle můžu říct v anonimitě...hodně dlouho jsem něco takovýho potřebovala a jsem si jistá,že nejen tedy tobě ,ale hlavně mě to pomůže...budu se snažit konečně se k něčemu odhodlat,protože mám v sobě takový ten pocit,jako že vybouchnu,když nic neuděláám...a tak dlouho čekat už ážně nechci...díky otevřela jsi mi oči a uvolnila dušičku...sice mi to trvalo,ale teď potom,co jsi mi napsala už nebudu váhat...mylsím si,že kamarády,když člověk bude chtít si najde všude...to máš recht...=0) a už nebudu kvůli nim zahazovat svoje štěstí...ale ještě jednu věc bych chtěla vědět,co když jsem se zamilovala do kluka,který v boha věří,ale nevyznává ho nějak víc a přesto se máme rádi...musím čekat na to,až mi Bůh řekne,že mám jinýho nebo si klidně můžu budovat vztah s tímhle...já vím,že by jsme měli problémy,ale i ty k tomu všemu patří..neříkejte,že lidi jako vy jsou bez problémů...nehádají se a tak...nevím,co bych si bez něj počala...a kdyby jsme se rozešli,´pak bych třeba čekala na manžela od Boha,ale takhle s ním stále můžu být že??? ;´( ... děkuju předem za odpověď...=0)

neboj se ztráty, těš se na nálezný!

(Wendy, 7. 9. 2007 15:44)

Ahoj Sabusíku! :-) víš, tvůj život neurčujou kamarádi, i když je máš moc ráda. za pár let- a může to být dřív, než si myslíš- tě kamarádi opustí a každý se vydáte jinam. Kamarádi budou mít další nový kamarády a tobě nezbyde nic než prázdnota. a pak začneš hledat a znova stavět svůj život. kamarádi není něco, na čem se dá život stavět. ani peníze. lidi odejdou, peníze dojdou... Ježíš je jediný základ, který trvá.. být úplně s Bohem, znamená i to, že budeš mít všechno, po čem tvoje srdce touží. a pokud je ve tvém rdci mít kamarády-budeš je mít. Neztratíš přátele,ale najdeš. Bůh je dobrý! nechce ti nic brát! chce tě úplně milovat a být tebou milovaný. Má tě rád a chce ti dávat, ne brát. někdy je důležitý nechat tak trochu stát stranou někoho, koho máš rád pro dobrou věc. a víš co? já věřím tomu, že tvoje plný vydání se Bohu bude přínosem i pro ně. Bůh tě chce měnit! chce se tě dotýkat a být s tebou. a když mu to dovolíš, bude měnit tvý kamarády skrze tebe. Nenech se určovat názorama ostatních. a když řeknou nevracej se? - pak to nebyli opravdoví přátelé. já mám kamarády, kterým má víra v Boha nevadí a berou mě i s ní. a ano, některý prostě zmizeli. ale po čase jsem zjistila, že mi to jen prospělo.. a poznámky ostatních? vždycky nějaký byli, i když jsem nevěřila. dá se to zvládat, když víš, co máš. a Bůh za to stojí! nejde Ho jen tak donekonečna pořád zkoušet. čeká na tvý konečný kvalitní rozhodnutí. když budeš s Bohem, můžou s ním i díky tobě být i ostatní.a lidi-tví nevěřící kamarádi-přijdou na to, že to, co žiješ, je skutečný!

Mám z toho strach...jsem zmatená...

(Sabusik, 6. 9. 2007 20:47)

Kdž byhc dala Bohu šanci...měla bych život ve vítězství...dokonalý život plný Boží lásky,jeho odpuštění a spoustu až dokonalosti...možná se bojím právě tý dokonalosti...cokdyž ztratím kamarádi???Mám snad vyměnit něco,co mám už tak dlouho za něco,co neznám???Co když se na mě začnou všichni koukat divně...za rohem pomlouvat???Ne já se toho nebojím,jen prostě mám všechny moc ráda...nevím jestli je to takhle k pochopení,ale já v tom mám takový zmatek...nechci být kuřa...samozřejmě chi být orel,ale bojím se co na to řeknou kuřata...třeba nevracej se???=´(